Bu tipteki geniş hareketli körükler eksenel ve yanal hareket imkanı sağladığı için çoğunlukla hareketli pistonlarda ve büyük mekanizmalarda kullanılır.


Geniş Hareketli Kauçuk Körükler (Uzun Körükler) Nerelerde Kullanılır?
-Geniş hareketli uzun lastik körük; geniş hareket imkanına sahip olup iki ucu aynı çapta ya da iki ucu ayrı çapta olacak şekilde üretilirler. Bu tipteki geniş hareketli körükler eksenel ve yanal hareket imkanı sağladığı için çoğunlukla hareketli pistonlarda ve büyük mekanizmalarda kullanılır. Öte yandan geniş hareketli körükler otobüs ve tırlar gibi uzun araçların manevra kabiliyetini artırmak için kullanılmaktadır. Makinelerde ise pistonların içinde kalan malzemenin zarar görmemesini sağlar. Toz ve darbe koruyucu özelliği vardır. Geniş hareketli körük daha çok uzama kabiliyetine sahip olup makinelerin daha iyi hareket etmesini ve zarar görmesini engeller.

Geniş hareketli Körük Yapımında Kullanılan Malzemeler

-Geniş hareketli körükler genellikle normal kauçuk olarak üretilir. Talebe ve monte edileceği sisteme göre,  NBR (nitril), EPDM (etilen propilen kauçuğu), CR (neopren), silikon, viton ve diğer uygun kauçuk türleri geniş hareketli lastik körük yapımında kullanılabilir.
Kullanılan malzemeye göre sıcaklık dayanımları da değişiklik göstermektedir. Örneğin çok yüksek sıcaklık derecelerindeki (sıcak su vb. likitlerin geçişi gibi) kullanımlar için silikon körük tercih edilebilir. Makine yağı vb. kimyasallar için ise genellikle NBR (nitril) kauçuktan mamul ürünler tercih edilir.

Körük Ölçümü Nasıl Yapılır?
-İhtiyaç duyduğunuz kauçuk lastik körük için sipariş vermeden veya teklif almadan önce aşağıda yer alan ölçüm tekniğini kullanabilirsiniz.

"ARGE KAUÇUK"